کد خبر:96906 تاریخ انتشار : 1397/1/19-13:26:50
مسئول قرارگاه‌نور بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین:
ارائه خدمات 180میلیون تومانی دانشجویان جهادگر قزوینی در ایام نوروز
مسئول قرارگاه‌نور بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین گفت: در اردوهای جهادی نوروز امسال بالغ بر 180میلیون تومان خدمات رایگان در حوزه پزشکی، دندانپزشکی، عمرانی، آموزش و فرهنگی توسط دانشجویان جهادگر قزوینی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و مناطق محروم طارم‌سفلی استان قزوین ارائه شد.
لینک کوتاه http://qazvin.bso.ir/id/96906
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، سید محمدرضا بحرانی مسئول قرارگاه‌نور بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه اظهار داشت: امسال همچون سالهای گذشته تیم ارزیابی بسیج دانشجویی استان قزوین با بررسی چند نقطه محروم استان و بازدید میدانی از این مناطق در نهایت با مشورت معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین از میان این مناطق، منطقه طارم با محوریت روستای زه‌آباد مورد تائید قرار گرفت.

وی افزود: تیم پیش قراول بسیج دانشجویی استان در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۶ عازم روستای زه آباد شد تا علاوه بر برپایی درمانگاه مرکزی با حضور در روستاهای مجاور به مردم شریف این منطقه در مورد خدمات اطلاع رسانی کنند و همچنین یک پایش اولیه از منطقه به عمل آوردند تا در صورت نیاز امکانات بیشتری به منطقه انتقال یابد.

مسئول قرارگاه‌نور بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین نوروز امسال 150 دانشجوی قزوینی در قالب اردوهای جهادی در مناطق محروم طارم سفلی استان قزوین و مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه در عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی کردند.

وی درباره خدمات ارائه شده توسط جهادگران بیان کرد: سه گروه از جهادگران در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در روستاهای سرپل ذهاب در عرصه‌ی بهداشتی و درمانی، آموزشی، فرهنگی وعمرانی به دو روستای قره بلاغ اعظم و بابا اسکندر خدمات رایگان ارائه دادند.
photo_2018-04-08_13-20-57.jpg
مسئول جهاد سازندگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین ویزیت رایگان به همراه دارو، ویزیت مامایی و آموزش بهداشت به مردم، مشاوره رایگان و فرهنگی همچنین ساخت 10 سرویس بهداشتی درحوزه عمرانی را از جمله خدمات جهادگران قزوینی در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه در ایام نوروز سال جاری عنوان کرد.

بحرانی به اقدامات جهادگران در منطقه طارم سفلی اشاره کرد و گفت: دو گروه جهادی پزشکی در هفت روستای منطقه طارم سفلی شامل روستای زه‌آباد روستای شیخ لر، سماق ، غنچه خوران ، دهقانه رود، شیرین سو، سروشان ، یوزبای چای در عرصه‌های پزشکی، دندانپزشکی، علوم آزمایشگاهی، فوریت‌های پزشکی و بهداشت محیط، مامایی، آموزشی و فرهنگی خدمات ارائه کردند.
وی با اشاره بر اینکه این اردوها از سوم فرودین نودوهفت شروع و تا سیزدهم فروردین ادامه داشت اظهار کرد: در اردوهای جهادی نوروز امسال بالغ بر 180میلیون تومان خدمات رایگان در حوزه پزشکی، دندانپزشکی، عمرانی، آموزش و فرهنگی توسط دانشجویان جهادگر قزوینی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و مناطق محروم طارم‌سفلی استان قزوین ارائه شد.

1643821_209.jpg
این مسئول ابراز داشت: اردوهای جهادی دانشجویی یک حرکت بزرگی است که دانشجویان عید و تعطیلات خودشان را رها کرده و به این اردوها می‌آیند که با خدمت کردن به مردم، زکات علمشان را ‌بپردازند و از این حال و هوای اردوهای جهادی برای خودشان استفاده کنند. 

بحرانی زندگی جهادی را  پر از اراده و انگیزه برای خدمت بیان کرد و گفت: در زندگی جهادی هیچوقت منتظر امکانات و مقدمات نیستیم چرا که بخاطر هدف جهادی با حداقل امکانات بیشترین خدمات  به مخاطب با عشق و اخلاص ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هر فردی حداقل یکبار اردوی جهادی را تجربه کنند و از نزدیک شاهد مجاهدت‌های جهادگران باشند تا تجربیات بیشتری کسب کنند و از برکات اردو بهره مند شوند.
 
photo_2018-04-08_13-21-19.jpg
مسئول جهاد سازندگی بسیج دانشجویی دانشگاههای استان قزوین تصریح کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند حضور یک جوان مومن و انقلابی در روستا مثال یک آیه صریح قرآن است، ما نیز گوش فرا داده و عمل مینماییم و ان شاءلله از گروه‌های جهادی حمایت شود و با توجه به شعار امسال که مقام معظم رهبری در بحث حمایت از کالای ایرانی کردند همچنین خدماتی در فضای اردوهای جهادی با یاری خداوند متعال، بحث حمایت از کالای ایرانی را داشته باشیم تا به فرامین رهبری جامعه عمل بپوشانیم.

انتهای پیام/
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
نشست اخلاقی و بصیرتی مسئولان و معاونین ناحیه بسیج دانشجوی...
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: دانشگاه یعنی ...
صبح امروز مراسم آیین افتتاح حرم شهدای گمنام همزمان با چها...
جلسه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین عصر دی...