کد خبر:62503 تاریخ انتشار : 1395/10/8-14:18:55
نمونه دیگری از حماسه حسینی؛
اقدام به‌موقع باعث بسته شدن راه‌های نفوذ دشمن می‌شود/9دی، آن جوانه ای بود که در سرمای زمستان، بهار حسینی را نوید بخشید
در آستانه فرا رسیدن حماسه نَهم دی و هفته بصیرت سراغ تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین رفتیم تا نظرات دانشجویان را نسبت به فتنه 88 و نَهم دی جویا شویم.
لینک کوتاه http://qazvin.bso.ir/id/62503
حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید . حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد. روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید. در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته) را شاد ساخت.

در آستانه فرا رسیدن نَهم دی و هفته بصیرت سراغ تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین رفتیم تا نظرات دانشجویان را نسبت به فتنه 88 و نَهم دی جویا شویم.
 
مجتبی بختیاری دبیر تشکل انجمن اسلامی دانشجویان در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین با اشاره به فتنه‌هایی که بعد از پیروزی انقلاب در ‌کشور شکل گرفت، اظهار کرد: به صورت میانگین هر ۱۰ سال کشور شاهد فتنه‌ای بود که با درایت امام و رهبری و حضور مردم در میدان خنثی شد.

وی حماسه ۹ دی را پاسخی کوبنده توسط ملت به فتنه‌گری ۴ دهه گذشته دانست و افزود: منشأ تمامی فتنه‌ها از یک جا است و هر جایی که جریان مردمی مطرح بود عده‌ای درصدد خدشه به آن بوده‌اند.


دبیر تشکل انجمن اسلامی دانشجویان در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین با تأکید بر اینکه فتنه ۸۸ اولین و آخرین فتنه علیه انقلاب نبود، تصریح کرد: در این فتنه بسیاری رسوا شدند که با سکوت و یا همراهی خود از جریان فتنه در زمره ریزش‌ها قرار گرفتند.

بختیاری اضافه کرد: این فتنه درس بزرگی به همگان داد تا در آینده در مقابل فتنه‌های پیچیده چگونه آن را مهار کنند.


امیرحسین فراهانی معاون واحد بین‌الملل تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با بیان اینکه آنچه در سال ۸۸ رخ داد بسیار بی‌سابقه بود، اظهار کرد: در این فتنه شاهد هجمه سنگینی از تبلیغات و اغتشاشات بر علیه جمهوری اسلامی بودیم.

این دانشجوی فعال تصریح کرد: از زیبایی‌های حماسه ۹ دی حضور بانشاط و کم سابقه مردم آن هم به صورت خودجوش و بدون هماهنگی قبلی بود.

وی ادامه داد: در این حماسه کسی دست‌اندرکار نبود و‌ به صورت کاملا مردمی و با قدرت فکری برخواسته از انقلاب شکل گرفت که مردمی بودن نظام را به جهانیان نشان داد.
 

معاون واحد بین‌الملل تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ادامه داد: تبعیت از فرامین رهبری انقلاب، حضور فعال در جامعه و استفاده از فن‌آوری‌های نوین در کنار خودسازی می‌تواند ما را در مقابل فتنه‌های آینده بیمه کند.
 
فراهانی نیز بر لزوم گسترش فرهنگ و تفکر انقلابی تأکید کرد و افزود: باید ضمن اطلاع‌رسانی درست و به موقع، حرکات دشمن رصد شده تا راه‌های نفوذ بسته شود.

معاون واحد بین‌الملل تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه امام خمینی(ره) با بیان اینکه باید همه نسبت به وقایع و امور مختلف تحلیل داشته باشیم، ادامه داد: تبیین آرمان‌ها و روحیه انقلابی توسط افراد مختلف و‌ انتقال آن به نسل جوان یکی از ضروریات است

فراهانی تأکید کرد: باید بار دیگر به رنسانس دفاع مقدس بازگردیم چرا که این سبک زندگی آکنده از ارزش‌ها و‌ به دور از نگاه مسامحه‌گرایانه است.فاطمه ربیعی دبیر سیاسی تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین گفت: مهم‌ترین اولویت در این زمینه بصیرت‌افزایی است که نقش و‌ جایگاه بسیار مهمی دارد.

وی با اشاره به فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی پیشنهاد داد: تشکل‌های انقلابی می‌توانند در کنار هم با برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های متنوع و‌ مورد نیاز در این عرصه بدرخشند و در مسیر بصیرت افزایی دیگر دانشجویان حرکت کنند.

ربیعی تأکید کرد: اگر بصیرت افزایی لازم قبل و ‌بعد از حوادث ۸۸ رخ می‌داد این فتنه خیلی زودتر جمع می‌شد‌.
فرهاد کوه‌کن از فعالین دانشجو در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با تأکید بر اینکه باید خلأهای انقلاب را شناخت، افزود: باید به مانند اوایل انقلاب با هزینه کردن خود نسبت به رفع و پر کردن این خلأها اقدام کرد.محسن اکبرشاهی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، با بیان اینکه برای شناخت حق باید جبهه باطل را شناخت، گفت: برای اینکه عظمت ۹ دی روشن شود باید فتنه‌ای که ماه‌ها در کشور در جریان بود را مورد واکاوی قرار داد.

اکبرشاهی افزود: زمانی که عده‌ای با عبور از خطوط قرمز نظام زمینه ناآرامی و‌ سلب آرامش و امنیت را ایجاد کرده و‌ کار را به جایی رساندند که مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه حجت را بر آن‌ها تمام کرد، مردم به میدان آمده و حماسه بزرگی در ۹ دی ماه را ایجاد کردند.
 
وی فتنه را به زلزله تشبیه کرد و‌ گفت: در حقیقت بعد از فتنه عناصر خالص و ‌انقلابی از عناصر منافق و وامانده جدا شده و همگان آن‌ها را شناختند.

این مسئول تأکید کرد: ریزش‌ها و رویش‌ها برای خالص شدن نظام جمهوری اسلامی لازم است تا با پالایش خود مسیر را ادامه دهد.

اکبرشاهی نیز تبیین فرهنگ انقلابی را اولویت دانشگاه‌ها دانست و‌ خاطرنشان کرد: خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه خود آن قوم بخواهند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) بر لزوم شناخت خط امام تأکید کرد و گفت: این شناخت سبب شناخت هر چه بیشتر ما از امام و رهبری می‌شود چرا که فراموشی آن، انحراف را در انقلاب و‌ میان ملت ایجاد خواهد کرد.
 
آبتین عزیزی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین بیان کرد: 9دی روز بصیرت است،نه بصیرت به آنچه پیش چشم است،بصیرت به آنچه به فرموده امام راحل اسلام سیاسی است، اسلامی که عقایدش را در شئون اجتماعی،سیاسی دارد.

وی اضافه کرد: 9دی، آن جوانه ای است که در سرمای زمستان، بهار حسینی را نوید می دهد، بهاری که شاخه های درختش ، رنگ و بوی آزادگی می دهد.
عزیزی تصریح کرد: مردم به صحنه آمدند، تا نشان دهند راه حسین، همواره راه حسین است
آمدند تا بگویند "لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است "آمدند تا بگویند فتنه تمام شده و به حق نیز تمام شد.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین تاکید کرد: آن روزی که مردم پشتیبان ولی فقیه خود باشند،هیچ عمروعاصی نمی تواند هیچ خدشه ای به حکومت اسلامی برساند.
 
زینب صابری مسئول اسبق بسیج دانشجویی موسسه آموزش عالی کار قزوین اظهار کرد: هرگز نباید فتنه 88 را فراموش کنیم، فتنه همچنان باقیست و فقط رنگ عوض میکند  و دشمن هنوز همان دشمن است حتی اگر ساعت ها با او بر سر میز مذاکره بنشینند.
وی با بیان اینکه  9 دی سال 88 حتما برای ما خاطره ای  افتخار آمیز است اما شاید برای شناخت دشمن کمی دیر بود افزود: یادمان باشد اگر با طلوع آفتاب از خواب بیدار شویم نمازمان قضا می‌شود .

صابری در ادامه اضافه کرد: نباید منتظر ماند تا همه چیز بر ما روشن شود و دشمنی بر ما تمام کنند تا به خود آییم. در آن سال عجیب و پر تلاطم هم اگر دست خدا و نظر امام زمان(عج) و تدبیر رهبر معظم انقلاب نبود استکبار جهانی به وسیله این نانجیبان فتنه گر داخلی مشخص نبود چه بر سر نظام می‌آوردند.

مسئول اسبق بسیج دانشجویی موسسه آموزش عالی کار قزوین خاطرنشان کرد: حال که به انتخابات سال 96 نزدیک می‌شویم باید دقت کنیم که دشمن هنوز ناامید نشده و آماده تر از همیشه و با شناخت کامل از تدین مردم عزیزمان و تجربه سال 88 به صحنه می آید .مراقب باشیم که ایمان و اقتدار میهن خود را به نانی نفروشیم.
 
گزارش از مژگان حسینی
 
 
 
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: