کد خبر:96920 تاریخ انتشار : 1397/1/16-11:36:37
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین:
برگزاری راهیان‌نور در ترویج و تحکیم ارزش‌ها ضروری است
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در شرایطی که دشمن سعی دارد ارزش ها واقعی را از یادها خارج کند وجود برنامه‌های موثری چون راهیان نور برای تحکیم این ارزشها در آحاد مردم و به ویژه جوانان ضروری و لازم است.
لینک کوتاه http://qazvin.bso.ir/id/96920
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، سعید ناصرلویی در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه در خصوص اهمیت اردوهای راهیان‌نور اظهار کرد: در این روزها که شاید برخی از جوانان نسل جدید تصویری از جانفشانی ها و ایثار بزرگ مردان جبهه و جنگ در ذهن خود ندارند راهیان نور و حضور در  منطق عملیاتی و تجسم فضای آن روزها و سختی‌ها و مشکلات بهترین راه برای آشنایی صحیح و درست و ایجاد ارتباط بین دو برهه تاریخی کشور است.

وی بیان کرد: قطعا راهیان نور به شرط برگزاری درست و  ایجاد فضایی مناسب برای حضور حداکثری مردم و به خصوص جوانان، می تواند به عنوان یکی از بزرگ ترین جریانات فرهنگی کشور اثر فوق‌العاده روی جامعه داشته باشد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین مطرح کرد: در شرایطی که دشمن سعی دارد ارزش ها واقعی را از یادها خارج کند وجود برنامه های موثری چون راهیان نور برای تحکیم این ارزش ها در آحاد مردم و به ویژه جوانان ضروری و لازم است.

ناصرلویی گفت: حال که برخی از بهترین جوانان این مرزوبوم جان خود را برای حفظ ارزش‌ها ،حاکمیت ملی،امنیت و... داده اند اینک وظیفه ما جوانان این نسل در وهله اول شناخت صحیح و درست هدف شهدا است تا خود را در مسیر شهدا که همان مسیر الهی است قرار دهیم و دروهله دوم شناخت صحیح و درست سیره شهدا به جامعه است که شاید در این مورد هنوز نتوانسته ایم که وظیفه ی خود را به درستی انجام دهیم و این جمله ی معروف "شهدا شرمنده ایم" را باید با تمام وجود حس کنیم.

وی ابراز داشت: مسئولین در برابر شهدای عزیز وظیفه ی بسیار سنگین و خطیری دارند شهدایی که جان خود را برای حفظ اسلام و ولایت داده اند تا امروز این نظام سرافراز تر از هر روز دیگری در دنیا بدرخشد و مسئولین با خیال راحت تکیه بر مسند خود بزنند برای خدمت با اسلام و مردم نه برای ثروت اندوزی، باندبازی، ظلم، خیانت و ژست اپوزسیون گرفتن برای روی کار آمدند.
 
این دانشجوی فعال بسیجی یکی از دلایلی که به گفته رهبر کبیر انقلاب باعث شده جای شهید و جلاد عوض شود را عدم شناخت صحیح اتفاقات و جریانات آن روزها توسط نخبگان کشور و به تبع آن انتقال غلط به آحاد مردم عنوان کرد و گفت: برای جلوگیری از این اتفاقات جوانان و نخبگان باید اطلاعات خود را با مطالعه نسبت به آن دوران افزایش دهند وبا درک صحیح از وضعیت جامعه کنونی این مفاهیم را انتقال دهند و بدون تقیه این کار را کنند.

ناصرلویی با انتقاد از عملکرد برخی مسئولین بیان کرد: امروز که برخی از قِبَل خون شهیدان به جایگاهی رسیدند یا فرصتی برای فعالیت به دست آورده اند متاسفانه بدون توجه به اهداف و سیره شهدا به برخی ارزشها پشت کرده‌اند و برای رسیدن به متاع اندک دنیا به ریسمان شیطان چنگ می‌زنند اما ریشه این مسئله را باید در ایمان و تقوای آنان جستجو کرد وقتی برخی برای رسیدن مسئولیت پا روی خون شهدا میگذارند و به جای تبعیت از آنان در مبارزه با شیطان بزرگ و ایادی منطنقه‌ای آن، سر تسلیم فرود می‌آوردند قطعا برای حفظ این جایگاه جای شهید و جلاد رو عوض می‌کنند.

انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
نشست اخلاقی و بصیرتی مسئولان و معاونین ناحیه بسیج دانشجوی...
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: دانشگاه یعنی ...
صبح امروز مراسم آیین افتتاح حرم شهدای گمنام همزمان با چها...
جلسه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین عصر دی...