کد خبر:97451 تاریخ انتشار : 1397/2/11-13:36:47
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران:
دانشگاه یعنی مجموعه برپاکننده گفتمان انقلاب اسلامی/ انقلابی ماندن پیام شهداست
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: دانشگاه یعنی معبر و منظر برپایی شعار امپریالیسم فیزیک و به تعبیری به فراموش نسپردن شعار استکبارستیزی انقلاب اسلامی. اگر ما از دانشگاه تعریفی جز این داریم باید به خودمان شک کنیم که دانشگاه مروج فرهنگ و معارف و ارزشهای دفاع مقدس است.
لینک کوتاه http://qazvin.bso.ir/id/97451
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، دکتر اسماعیل زمانی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران در مراسم آیین افتتاح حرم شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی قزوین که صبح دیروز که با حضور ویژه مادر شهید جواهری، سرهنگ طاهرخانی مسئول حفظ آثار و ارزشهای و دفاع مقدس، منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، مهدی برزگر مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای استان، مسئولان،معاونین، اساتید، کارمندان و دانشجویان این دانشگاه که در جوار مزار شهدای گمنام این دانشگاه برگزار شد ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: وقتی وارد شهر الجزایر می‌شوید یک نمادی وجود دارد که 132متر ارتفاع دارد؛ بعد سوال می‌کنید که چرا 132متر؟ مطالعه که می‌کنیم میبینیم کشور الجزایر در مقابل استکبار و در مقابل جریان امپریالیسم فیزیک 132سال جنگیده است.

وی افزود: جنگ واژه تنفرآوری است که امروز در معادلات و در گفتمان سیاسی به‌عنوان درگیری در سرحدات از آن یاد می‌بردند. وقتی وارد این شهر می‌شوید در شارع‌المصطفی خانه‌ای است که سر 22 تندیس فرد انقلابی و انقلاب کرده به‌عنوان نماد از آن استفاده می‌کنند، یعنی اینکه شعار امپریالیسم فیزیک، پرچم پیروی عدالت و پرچم جلوگیری از ظلم برپاست.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران ابرار کرد: امروز در نظام اسلامی، در جریان گفتمان انقلاب اسلامی پرچمی بالا است به‌عنوان بالاترین سرمایه انسانی در طول 2951 روز یعنی هشت سال و به عبارتی 77050 ساعت سرمایه خرج شده است.
زمانی عنوان کرد: در عملیات کربلای پنج در یکی از یونی شکل‌ها که به عنوان یکی از مولفه‌های نظامی در دروس علوم استراتژیک است برای فراگیران علوم‌نظامی این جریان تدریس می‌شود.

وی دانشگاه را مجموعه برپاکننده گفتمان انقلاب اسلامی خواند و گفت: دانشگاه یعنی معبر و منظر برپایی شعار امپریالیسم فیزیک و به تعبیری به فراموش نسپردن شعار استکبارستیزی انقلاب اسلامی. اگر ما از دانشگاه تعریفی جز این داریم باید به خودمان شک کنیم که دانشگاه مروج فرهنگ و معارف و ارزشهای دفاع مقدس است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: امروز یکی از آن روزهایی است که ما داریم ترویج و مروج این فرهنگ می‌شویم یعنی پاسداشت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا که بالاترین سرمایه‌شان را خرج کردند. اگر از ما سوال کنند که پیرو شهدا و جانبازان چه کسانی هستند همه احزاب و گروهها و تشکلها پایبند به این قانون اساسی هستند که نماز وحدتشان امروز این جلسه را همین تشکلهای دانشجویی دارند برپا می‌کنند یعنی اینکه ما در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح در جریان جنگ نرم با تأسی از جریان جنگ سخت ایستاده‌ایم.

زمانی خطاب به دانشجویان و اساتید که به‌عنوان افسران و فرماندهان جنگ نرم در دانشگاه‌ها هستند یادآور شد: برای لحظه، لحظه یک عملیات تروری‌ها و استراتژی‌های خاص خود برنامه ریزی شد این یاوه‌گویی است در شبکه‌های مجازی که می‌گویند رزمنده‌ها را به دهان گرگ دادند این بزرگترین دروغ و تهمت است.

این کارشناس علوم سیاسی با اشاره بر اینکه تک تک شهدای ما از احساساتشان دقیقا مبتنی بر عقلانیت استفاده کردند گفت: سربازان و افسران جنگ سخت آقا سیدروح‌الله بالاترین سرمایه خودشان را خرج کردند اما در شبکه‌های مجازی با این عبارات نام می‌برنند اینها دچار توهم و خودشیفتگی و براساس جریاناتی وارد جنگ شدند.

وی خاطرنشان کرد: امروز ما با داشتن این فرهنگ غنی و تجارب بالا و گرانسنگ، معارف و ارزشها مستلزم هستیم در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح جنگ نرم بایستیم، کاری سختی اما پیروی از شهدا می‌خواهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: امروز انقلابی ماندن مهمتر از انقلابی بودن است چون فردی که انقلابی است باید پنج مؤلفه انقلابی‌گری را همانند شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان و شهدای مدافع حرم از آن استفاده کند.

زمانی اولین شاخصه انقلابی‌گری را پایبندی به ارزشها، آرمانهای انقلاب و دوران دفاع مقدس برشمرد و بیان کرد: هر کس این شاخصه را داشت انقلابی است، در هر زمینه‌ای که میخواهد باشد باید به این اصول و گفتمان انقلاب پایبند شود که مبتنی بر استکبارستیزی است.

وی اضافه کرد: امام راحل(ره) به‌عنوان رهبر کبیر این انقلاب  در وصیتنامه‌شان می‌گویند که سفارش من به این نسل و نسلهای آینده این است که موتور محرکه این انقلاب دو مؤلفه است به فراموش نسپردن شعار امپریالیسم ستیزی این انقلاب و دو یکپارچگی و همدلی در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح است این سفارش رهبر کبیر انقلاب است.

این کارشناس مسائل علوم سیاسی با توجه بر اینکه شهدا، آزادگان و رزمندگان ما هیچگاه در جدول طراحی شده دشمن حاضر نیستند بازی کنند تصریح کرد: دومین شاخصه فرد انقلابی این است که در جدول طراحی شده انقلاب بازی نمی‌کند یعنی در هیچ شرایطی حاضر نیست لحظه‌ای و آنی و برای خودستایی و برای دوری‌گزینی از ارزشها در جدول طراحی شده دشمن بازی کند.

زمانی گفت: سومین شاخصه فرد انقلابی که در جریان گفتمان انقلاب اسلامی مانند شهدا زنده است به استقرار و تمامیت ارضی کشور پایبند است یعنی فرد انقلابی و انقلابی‌گری در تمام عرصه‌ها پایبند به این آرمان، ارزشها و وحدت است.

وی تبیین کرد: چهارمین شاخصه انقلابی علاوه بر داشتن تقوای الهی داشتن تقوای سیاسی است که هم رعایت تقوای الهی را میطلبد و هم تقوای سیاسی را می‌طلبد که با مردم شفاف و صریح صحبت کند.

این استاد دانشگاه مطرح کرد: پنجمین شاخصه انقلابی‌گری در شعار حمایت از کالای ایرانی و اقتصاد مقاومتی چگونه است؟ پایبندی به این شعارها و سهم ما در محقق کردن این شعار چیست؟ جان کری در پایان ریاست خود رسما اعلام می‌کند ما برای مبارزه با ایران در اوضاع جنگ نرم بیش از 150میلیون دلار در مجلس سنا و وزارت خزانه‌داری آماده کردیم. پس محقق کردن این شعار بسیار مهم است.

زمانی با بیان اینکه انقلابی ماندن پیام شهداست خاطرنشان کرد: انقلابی بودن و انقلابی ماندن از اصول شهداست اگر ما میخواهیم رهرو راه شهدا باشیم باید پایبند به این پنج شاخصه انقلابی‌گری باشیم.

انتهای پیام/
 
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
نشست اخلاقی و بصیرتی مسئولان و معاونین ناحیه بسیج دانشجوی...
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: دانشگاه یعنی ...
صبح امروز مراسم آیین افتتاح حرم شهدای گمنام همزمان با چها...
جلسه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین عصر دی...
ديگر خبرها