کد خبر:97428 تاریخ انتشار : 1397/2/8-14:13:19
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا:
دولت از واردات کالاهای مشابه جلوگیری و با تزریق منابع مالی به دستگاههای تولیدی، صنعت داخلی را احیا کند
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا گفت: دولت با ممنوع اعلام کردن واردات بی رویه و جلوگیری از قاچاق کالا و با تزریق منابع مالی مناسب به دستگاههای تولیدی به احیا صنعت داخلی کمک کند.
لینک کوتاه http://qazvin.bso.ir/id/97428
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، امیرحسین کشوری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه اظهار کرد: سیاست گذاری‌های کلان نظام در سال‌های اخیر در راستای رشد اقتصادی بوده و پس از گذر از سیاست‌های حمایتی چون اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال اکنون نوبت به حمایت از کالای ایرانی رسیده است و این به معنای آن است که باید با معطوف کردن نگاه به درون کشور و استفاده‌ از ظرفیت های موجود ساختار اقتصادی کشور را اصلاح کرد و به رشد اقتصادی رسید.

وی افزود: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی همان سیاست کشورهایی چون چین، ژاپن و کره جنوبی است که با حمایت از تولید داخلی به رشد اقتصادی مثبت رسیدند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا گفت: ترامپ رئیس جمهور دیوانه و نا آرام آمریکا هم در رقابت اقتصادی با چین  تنها راه پیروزی را در شعار حمایت از کالای داخلی دید و فرمان کالای آمریکایی بخر،کارگر آمریکایی استخدام کن را صادر کرد.

کشوری با اشاره به اهمیت حمایت مردم از کالای ایرانی ابراز داشت: زمانی که کالای ایرانی در سبد خرید ما قرار می گیرد، به چرخه تولید کشور کمک کرده‌ایم و با این کار توانسته ایم از اشتغال جوانان و فرزندان این خاک و بوم حمایت کنیم.

 وی ادامه داد: در برهه زمانی که مسئله اول کشور معیشت مردم و اوضاع اقتصادی است رهبر معظم انقلاب با انتخاب این نام محور راه حل مشکلات را حمایت از کالای ایرانی قرار دادند که در سخنرانی ابتدای سال فرمودند اگر تولید ملی شتاب بگیرد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد  و حمایت از کالای ایرانی تنها مختص مسئولین نیست و آحاد مردم میتوانند در تحقق این شعار به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

این بسیجی فعال بیان کرد: با توجه به وحدت شکل گرفته در منطقه بین سه کشور ایران،عراق و سوریه دولت می تواند از این فرصت ارزنده استفاده بکند و با حمایت از تولیدکنندگان داخلی و افزایش صادرات به کشورهای دوست منطقه از ظرفیت بازار واردات این کشورها استفاده کند.

وی اضافه کرد: دولت با ممنوع اعلام کردن واردات بی رویه و جلوگیری از قاچاق کالا و با تزریق منابع مالی مناسب به دستگاههای تولیدی به احیا صنعت داخلی کمک کند.

کشوری مطرح کرد: مسئولین هماهنگونه که برای حمایت از برنامه‌های پیام رسانی داخلی از پیام رسان خارجی تلگرام خداحافظی کردند می‌توانند با فروش خودروهای خارجی و لوکس خود و خرید خودروهای داخلی از تولید ملی حمایت کنند. آحاد مردم نیز با خرید کالای داخلی دست کارگر ایرانی را بگیرند و در این مسیر کمک یار مسئولین باشند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا با بیان اینکه حزب اللهی یک ماهیت امی( امت) است نه یک ماهیت ملی، تبیین کرد: ملت جمهوری اسلامی ایران به عنوان ید واحده در جهان اسلام است لذا دیر یا زود حمایت از کالای ملی به حمایت از کالای امی توسعه پیدا کند چرا که انقلاب اسلامی تنها مختص ایران نیست بلکه در یک مقیاس جهانی باید حامی مسلمانان جهان اسلام باشد.

انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
نشست اخلاقی و بصیرتی مسئولان و معاونین ناحیه بسیج دانشجوی...
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: دانشگاه یعنی ...
صبح امروز مراسم آیین افتتاح حرم شهدای گمنام همزمان با چها...
جلسه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین عصر دی...