کد خبر:96908 تاریخ انتشار : 1397/1/14-15:18:55
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا:
راهیان‌نور بهترین مانور فرهنگی در مقابل هجمه‌های دشمن است
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا راهیان‌نور را یکی از مهمترین فعالیت‌های فرهنگی در مقابل هجمه‌های دشمن دانست و گفت: دشمن در همه ابعاد فرهنگی، سیاسی، تربیتی واعتقادی از نقاط مختلف و با بودجه‌های کلان کار می کند.
لینک کوتاه http://qazvin.bso.ir/id/96908
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، امیرحسین کشوری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه با اشاره بر اهداف برگزاری راهیان‌نور بیان کرد: راهیان نور نه در ابعاد دانشجویی  بلکه در همه‌ی ابعاد و همه سنین برگزار می‌شود. هدف ما بایستی ترویج فرهنگ  و روحیه‌ی ایثار و شهادت طلبی در تمامی اقشار جامعه باشد.این روزها خیلی ها دم از انقلاب و انقلابی گری میزنند اما کجاست انقلابی واقعی؟!

وی با بیان اینکه مردم در مملکت اسلامی و به خصوص دانشجویان بایستی با این آرمان‌های شهدا مانوس شوند ابراز داشت: هدف ما و راه ما، راه امام راحل و شهیدان است. ما هرچه داریم از این آرمان‌ها و شهیدان است. این قشر انقلابی امنیت را به مملکت هدیه کردند.الحمدلله  هر چه به سمت جلو حرکت کردیم ارزش این شهیدان برای مردم بیشتر نمایان شده است.
 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا راهیان‌نور را یکی از مهمترین فعالیت‌های فرهنگی در مقابل هجمه‌های دشمن دانست و گفت: دشمن در همه ابعاد فرهنگی، سیاسی، تربیتی واعتقادی از نقاط مختلف و با بودجه‌های کلان کار می کند.

کشوری از جمله اهداف راهیان‌نور را اعتقادی  وبصیرت افزایی و تربیتی وفرهنگی برشمرد و تبیین کرد: شهیدان عزیز این مرز و بوم همگی به علمداری پدر این انقلاب به جنگ با دشمنان شتافتند و همگی در این اعتقاد مشترک بودند که پشتیبان ولایت فقیه باشید. مبادا که ولی فقیه تنها بماند. و به دستور همین ولایت فقیه به جنگ و جبهه‌ها رفتند.

وی با بیان اینکه پیش نیاز تمامی وظایف و آرمان های انقلاب و شهیدان اصل ولایت است که باید به آن توجه کرد اضافه کرد: مایه ی تاسف قشر روشن فکر و بسیجی است که امروزه این اصل را باید به برخی مسولین کشوری و سطح بالای جمهوری اسلامی  یادآوری کرد.

این مسئول ابراز داشت: مقام معظم رهبری دفاع مقدس را به معدنی تشبیه کردند که استفاده از ظرفیت این معدن نیازمند یک فناوری پیشرفته است انتقال تجربیات دفاع مقدس نظیر ایثار و فداکاری به نسل جدید نیازمند یک فناوری و تکنولوژی است که اردوی راهیان نور نسل جدید را با مفاهیم و ارزش های این معدن آشنا می‌کند.

کشوری خاطرنشان کرد: روزگاری ارزشهایمان از جنس هویت دینی و ملی مان بود ولی متاسفانه با تغییر ارزشها جای شهید و جلاد را عوض کردند هفده هزار هم وطن شهید تروری را که به دست منافقین به شهادت رسیده بودند را فراموش کردند و منافقینی که با بی رحمی ملت ایران را غرق در خون کرده بودند را تبرئه کردند اگر می خواهیم دیگر کسی جای شهید و جلاد را عوض نکند باید به ارزش های اصیل خود باز گردیم بدانیم کجا بودیم و اگر شهدا نبودند تا از همان ارزش تا دفاع کنند الآن چه وضعیتی می‌توانستیم داشته باشیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند: اگر چنانچه از سیم خاردار می خواهی رد بشوی، اوّل باید از سیم خاردار نفْست عبور کنی تصریح کرد: وقتی گرفتار خودمان هستیم، نمی توانیم کاری انجام بدهیم. مادامی که آقایان گرفتار هوای نفس خودشان هستند و منفعت طلبی را سر لوحه عملکرد خودشان قرار داده‌اند و مبنای عملشان نه رضای خداست نه رضای خلق الله طبیعی است که برای رسیدن به مقام های  دنیوی با عوام فریبی جای شهید و جلاد را عوض کنند تا به خواسته های دنیوی خودشان برسند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا با تاکید بر اینکه  تا زمانی که گرفتار سیم خاردار نفس باشیم نمی‌توان مثل شهدا از سیم خاردار به خاطر آرمان‌های انقلاب گذشت بیان کرد: متاسفانه برخی از مسئولین با سوء استفاده از آرمان‌های انقلاب به دنبال مقام‌های دنیوی هستند امید است که با تربیت نسل جدید و هم تراز انقلاب اسلامی علاوه بر عمل به آرمان‌های انقلاب و شهدا دیگر با چنین مشکلاتی از قبیل تغییر جای شهید و جلاد مواجه نشویم.

انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
نشست اخلاقی و بصیرتی مسئولان و معاونین ناحیه بسیج دانشجوی...
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: دانشگاه یعنی ...
صبح امروز مراسم آیین افتتاح حرم شهدای گمنام همزمان با چها...
جلسه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین عصر دی...