کد خبر:92395 تاریخ انتشار : 1396/10/17-7:2:59
یاسر پاک‌منش؛
زندگی انسان‌ در گرو انتخاب‌ها
همانهایی که مسئولیت انتخاب خودشان را به دوش نمیکشند و بجای آن ، از انتخاب پیشینیانشان خرده میگیرند. حقیقتاً زندگی انسان در گرو همین انتخابهاست ؛ زیرا سرنوشت هیچ قومی تغییر نمیکند ؛ مگر اینکه خودشان بخواهند.
لینک کوتاه http://qazvin.bso.ir/id/92395

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، یاسر پاک‌منش از فعالان بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا در یادداشتی نوشت: حتماً در اطرافتان (بخصوص این روزها) دیده اید که افرادی ، امام حسین و سایر ائمه را (الحمدلله!) قبول دارند و شیعه ۱۲ امامی اند ؛ اما تا بحث از ولایت فقیه به میان می آید ، آن را انکار میکنند ؛ با این اوصاف ادّعا میکنند که امام حسین را هم شناخته اند! همانگونه که عدّه ای در سال ۸۸ ، با شعار یاحسین ، شعارهایی علیه نظام جمهوری اسلامی میدادند .

حال اگر بخواهیم دقیق تر به مسئله نگاه بیندازیم ، در هر امری ، یک نفر را متخصص میدانیم ؛ در فوتبال ، در موسیقی ، در تئاتر ، در علم ، در مدیریت ؛ اما تا صحبت از بحث بسیار مهمی مثل دین پیش می آید ، همه خودمان متخصص میشویم و مدام میگوییم ما نیاز به رهبر و ولی نداریم و خودمان خوب را از بد تشخیص میدهیم ؛ که اتّفاقاً دقیقاً مشکل همینجاست که اگر تا به حال حرف سیدعلی را آویزه گوشمان میکردیم ، الان این همه مشکل اقتصادی و فساد نداشتیم.

میدانید جُرم سیدعلی چیست ؟

جُرم او این است که خیلی ساده و قابل فهم سخن میگوید ؛ ولی افسوس که مدیران ما ، بدنبال پیاده کردن الگوهای غربی در کشور هستند ؛ الگویی که خودِ غرب در آن وا‌مانده‌ است .

اینجا همان جایی است که نمیدانیم رهبر همان مدیر است ؛ مدیری که اسلام واقعی را در جامعه پیاده کرده ؛ نه اسلامی که به غلط از آن فقط یک مشت بگیر و ببند مسخره را فهمیده ایم که دینی که این چنین باشد ، دین نیست و به درد لای جرز میخورد.

ما هیچ کداممان علی زمانِ خود را نشناخته ایم ؛ همانگونه که 1400 پیش از این ، مولا علی را نشناختند ؛ تا حدی که قبل از شهادت علی در محراب مسجد کوفه ، نمیدانستند علی نماز هم میخواند ؛ چه برسد به اینکه مسجد برود و همین ها بودند که علی را کشتند ؛ امثال همین اشخاص هم در قرن بیست و یکم ، تا غلطی از یکی از مسئولین بی لیاقت سر میزند ، فوراً آن را به رهبر و نظام نسبت میدهند ؛ گویی هیچ دیواری کوتاه تر از امام سراغ ندارند.

همانهایی که مسئولیت انتخاب خودشان را به دوش نمیکشند و بجای آن ، از انتخاب پیشینیانشان خرده میگیرند .

حقیقتاً زندگی انسان در گرو همین انتخابهاست ؛ زیرا سرنوشت هیچ قومی تغییر نمیکند ؛ مگر اینکه خودشان بخواهند .

۱۴۰۰ سال قبل ، قومی بودند که خون به دل علی کردند و در مقابل فهمیدن ، مقاومت میکردند ؛ براستی علی راستگو بود که گفت منافق ، فردی مکّار ، حیله گر ، زیان رسان و شرور است ؛ چون اکنون این واقعیت را حس میکنیم که شرّ منافق ، از شرّ دشمن بیشتر است ؛ زیرا منافق دورو است و از پشت خنجر میزند .

باید بپذیریم که دشمن قسم خورده ی ما یعنی آمریکا و صهیونیسم ، مقتدا و مولای ما را بیشتر شناخته اند ؛ آن ها به این کشف رسیده اند که امام خامنه ای ، بسیاری از سیاست های اداره نظام اسلامی را از نهج البلاغه علی برداشته ؛ ولی ما نمیدانیم ؛ سیاست هایی که مخصوص مدیریت بر کل دنیا و برپایی اسلام حقیقی جهانی است ؛ نه فقط ایران .

سیاست هایی که فقط فقط در یک کتاب جمع شده است . با این اوصاف ، اسم خودمان را گذاشته ایم شیعه ؛ شیعه علی هستیم اما یک اپسیلن هم علی را نمیشناسیم .

اکنون نیز قریب به چهل سال است که انقلاب اسلامی را خدای قادر نگاه داشته است ؛ انقلابی که خون های بسیاری پای آن ریخته شده ؛ لکن برخی مدیران ما که مسئولیت های خطیر به آنها واگذار شده ، ذرّه ای قدر این خون ها را نمیدانند ؛ براستی مگر متاع قلیل دنیا چقدر ارزش دارد ؟؟؟!!!

با همه این اوصاف ان شاء الله حکومت ، حکومتی است که به زودی به انقلاب یوسف زهرا متصل خواهد شد.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
نشست اخلاقی و بصیرتی مسئولان و معاونین ناحیه بسیج دانشجوی...
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: دانشگاه یعنی ...
صبح امروز مراسم آیین افتتاح حرم شهدای گمنام همزمان با چها...
جلسه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین عصر دی...