کد خبر:83100 تاریخ انتشار : 1396/6/20-14:2:32
آبتین عزیزی؛
سیاستمداران در کنار عدم ترویج فرهنگ جهاد، ته مانده اعتقادی کتب درسی را هم حذف می‌کنند
شاید سیاستمداران ما مشکلی را حس می کنند که نه تنها فرهنگ جهاد را ترویج نمی کنند، ته مانده اعتقادی درون کتب درسی را هم کم و زیاد و بعضاً حذف می کنند. سیاست ما مشکلی دارد که در عین حال که قلب مردم با رزمندگان جبهه های حق علیه باطل است به بهانه های واهی کشور های زورمند دست از حمایت مستقیم بر می دارد. شاید سیاستمداران مقصر هستند که با کنایه ، طوری برخورد می‌شود که انگار بسیجیان جان بر کف خارج از چارچوب ها و بدون هماهنگی ها و درخواست ها و ... نظم همه چیز را بر هم زده اند.
لینک کوتاه http://qazvin.bso.ir/id/83100
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین؛ آبتین عزیزی از فعالان دانشجویی در یادداشتی نوشت: در کلاس های آکادمیک علم سیاست که بنشینید، می آموزید دولت ها آن بخشی از زندگی اجتماعی انسان بودند که در عوض ایجاد امنیت(از باب جانی،مالی،روانی و ...) در ازای سلب آزادی تام انسان در اجتماع به وجود آمدند.در هر دوره ای بوده و حکومت به مزاق ملت خوش نیاید، فاسد باشد و یا بهر دلیل دیگری محکوم به زوال. خواه حکومتی باشد که به زور چکمه انگلیسی و سرنیزه شوروی بیاید و به تزویر آمریکائی دوام بیاورد و به ندای الله و اکبری از هم بپاشد، خواه جمهوری باشد در دل بریتانیا  شش ماه نیز دوام نیاورد.

در جامعه بین الملل امروزه، روابط و لشکرکشی ها سست تر از دوران ماقبل جامعه ملل و سازمان ملل بنا شده توسط زورمندان عالم است. به سادگی لشگرکشی میکنند یا لشگر هم‌پیمانان خود را تجهیز می کنند و به فتح نگین های انگشتری مناطق می افتند.

فارغ از خوب و بد حکام، بشار اسد ، رئیس جمهور سوریه بود، و حتی اگر قانون اشتباهی بر سوریه حاکم بوده، وی رئیس جمهور قانونی تلقی می‌شد. اعتراض هائی بالا گرفت که بسیاری به حق  بسیاری ناحق بودند، اما هیچ مشکلی جز همان بیداری اسلامی یا بهار عربی تصور نمی‌شد، مردم حق دارند حکومتشان را اصلاح یا عندالزوم تغییر دهند. اما مشکل آنجائی آغاز شد که موجودی اعلام وجود کرد بنام داعش، نه غیرقابل پیش بینی بود این ولادت شوم و نه تازه تاسیس، اما در آن هنگامه سر برآورد.

در همین لحظه سردمداران جهانی مبارزه با تروریست پشت سر داعش ایستادند، با نیرو های تازه نفس، سلح هائی که به دست متحدان غرب فروخته نمی‌شد و اما به رایگان به داعشیون می رسید.در حالیکه با تحریم های هوشمند، نفت ایران یا فروخته نمی شود یا پولش باز نمی گردد، داعشی که حتی دولت به‌حساب نمی آید نفت فروشی می‌کند و مکنتی بدست می آورد.

تا بدینجا، تنها حمایت دولت ها از طرفین درگیری بود، برخی دولت های منطقه که مکمل مثلث عبری، غربی بود و ضلع عربی را تشکیل می دادند از آموزش و کمک های مالی و تسلیحاتی و درمان دریغ نکردند، و اما کشور های حامی یا خود درگیر جنگ و منازعات بودند و یا توان حمایت نداشتند.

مردم سایر کشور ها عمدتاً اعتنائی به این مسائل نداشتند و تنها ناراحتیشان پیش‌آمد جنگی دیگر بود. قصه بدینجا رسید که داعشیون گستاخی به اوج رسانه و قصد مقدسات نمودند، اما در این لحظه ، سربازانِ خمینی کبیر، ایستادند، ایستادنی که در رخ دنیا جلوه کرد.

سربازانی که ملاحظات سیاسی و نظامی و خانوادگی را کنار گذاشتند و از کارگر و کارمند و بازیگر و مداح و ... بعشق شتافتند سمت حرم زینب کبری(س).و ما جاماندگان چه میدانیم حال عباس گونه ی داوطلبینی که از راه مختلف و بخاطر بسته بودن راه، از سمت گردان های افغان و لبنانی اعزام شدند. یقیناً عباس بن علی، مسرور بود از آنکه اگر عباسی نباشد، عباس ها محافظ حریم حرم خواهر خواهند بود.


بشار ها می روند و می آیند، اما درس عاشورائی مکتب محرم، آزمونی چون دفاع از حرم داشت و در این راه بسیار عاشقان جانبازی کردند و سرفراز از آزمون بیرون آمدند و عده ای هرگز این شهد شیرین نصیبشان نشد. داغ روی داغ بسیار بوده در این سالهای جنگ و فشار و خون و غضب ،جنگی که متعلق به امت مظلوم مسلمان است و داعش از کیلومتر ها دورتر به دل می نشیند.

داغ حجت ها، سیاهکلی ها، جلیلوند ها ، احمدی ها هنوز تازه است، داغی که از خان طومان به جان نشست، هنوز زبانه می کشد تا اینکه خبر اسارت "محسن حججی" هم همه جا پخش شد.مانند همیشه مردم پیگیر اخبار مردان رشیدشان بودند که خبر رسید ، سرباز دیگری از پا به رکابان سید الشهداء ، به جمع همراهان امام پیوست.


همانطور که مسلم دور از امامش شهید شد در تشنگی، محسن هم تشنه لب به دیدار یار شتافت و چه شتابی که پشت سرش دلهای هرکس دید و اندیشید با خود برد. و بخدا قسم که شهدا عند ربهم یرزقونند.

تصویر استوار شیرمردی از فرزندان حیدر کرار چه ها نکرد، سیاسیون چپ و راست را بهم گره زد، مرد و زن ، کودک و جوان و پیر، شاعر و نویسنده، کارگر و کارمند همه و همه یک چیز در سر داشتند و آن هم مظلومیتِ در عین اقتدار وجود شهید بزرگوار بود.

محسن حججی کلیدواژه ای شد که اختلافات کنار برود حتی برای یک مورد، حتی برای چند روز.همه از آن گفتند و دلها برایش بی تاب تر شد.

شاید سیاستمداران ما مشکلی را حس می کنند که نه تنها فرهنگ جهاد را ترویج نمی کنند، ته مانده اعتقادی درون کتب درسی را هم کم و زیاد و بعضاً حذف می کنند. سیاست ما مشکلی دارد که در عین حال که قلب مردم با رزمندگان جبهه های حق علیه باطل است به بهانه های واهی کشور های زورمند دست از حمایت مستقیم بر می دارد. شاید سیاستمداران مقصر هستند که با کنایه ، طوری برخورد می‌شود که انگار بسیجیان جان بر کف خارج از چارچوب ها و بدون هماهنگی ها و درخواست ها و ... نظم همه چیز را بر هم زده اند.

جواب گلوله، گلوله است ، اما باید خاطرنشان کرد که آن کس که گلوله انداخت مظلومین این روزهای دنیای اسلام نبوده اند و اگر ما اسلحه هایمان را زمین بگذاریم، شلیک های گلوله هاشان قطع نمی شود.

ماندن یا رفتن بشار بسته به توان خودش و خواست مردمش دارد، جوانان ما به مزدوری کسی نرفته و نمی روند، اما اگر پای مقدسات و هم کیشان ما در میان باشد، باید با سربازان سیدالشهداء روبرو بشوند.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: