کد خبر:94219 تاریخ انتشار : 1396/12/9-14:31:15
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا:
شهیدان سرمایه‌های نظام انقلاب اسلامی هستند/ شهدا آموزنده رفتارهای مناسب برای نسل جوان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا شهدا را سرمایه‌های نظام جمهوری اسلامی خواند و گفت: شهدا برگزیدگان نسل خود هستند و ما باید این برگزیده‌ها را الگوی زندگی خود قرار دهیم. شناخت از شهدا باعث می‌شود فاصله نسل‌ها از بین رود.
لینک کوتاه http://qazvin.bso.ir/id/94219
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، دکتر رضا شعبان‌نژاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه در خصوص تدفین شهدای گمنام در این دانشگاه  بیان کرد: حضور شهدای گمنام در دانشگاه برای این است که بدانند گذشتگان و افرادی که در سنین آنان بودند چگونه به آرمان‌ها و ارزش‌های خود پایبند و اعتقاد داشتند.

وی افزود: شهدا برای دفاع از کشور و دین مبین اسلام از تمام لذت‌های دنیوی گذشتند و در مقابل استکبار جهانی ایستادند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا با بیان اینکه حضور شهدای گمنام در دانشگاه‌ باعث ایجاد یک فضای خاص معنوی می‌شود ابراز کرد: این فضاها به دانشجو کمک می‌کند که در علم و تحصیل و سبک زندگی از اینها کمک گرفته و به عنوان یک الگو سرمشق راه خود قرار دهند.

شعبان نژاد شهدا را سرمایه‌های نظام جمهوری اسلامی  خواند و گفت: شهدا برگزیدگان نشل خود هستند و ما باید این برگزیده‌ها را الگوی زندگی خود قرار دهیم. شناخت از شهدا باعث می‌شود فاصله نسل‌ها از بین رود.

وی اظهار کرد: امروز که فضای مجازی و شبیخون فرهنگی تهدید جدی‌ای برای جوانان است، حضور عطرآگین شهدا در فضای دانشگاه باعث بشود تا دانشجویان راه را از بیراهه تشخیص دهند و بتوانند در مسائل کلی نظام و زندگی تصمیمات خوب و درستی بگیرند.

این مسئول با تاکید بر اینکه ارزش‌ها و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی برای ما مقدس است تصریح کرد: شهدا به دنیال مستحکم کردن ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی در جامعه بودند و ما هم باید با الگوگیری از این عزیزان بتوانیم مسیر آنان را ادامه دهیم.

وی با اشاره بر اینکه تنها راه مستقیم دین مبین اسلام است گفت: ما باید در کنار انجام وظایف دینی، به وظایف تخصصی خودمان به عنوان یک معلم، پزشک، مهندس و... به درستی و با الهامات دینی عمل کنیم، آن زمان است که می‌توان گفت مسیر را درست رفته‌ایم.

شعبان نژاد تاکید کرد: نسل جدید باید بداند منافق کیست و چه کرده و راه را از چاه،‌ حق را از باطل، و شهید را از جلاد تشخیص دهد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بوئین زهرا با توجه بر اینکه شهدا به صورت غیرمستقیم آموزنده رفتارهای مناسب برای نسل جوان ما هستند بیان کرد: دانشجویان و نسل جوان باید بدانند که کشور ما یک فرهنگ دفاع مقدسی داشته و جوانان آن نسل در دوران دفاع مقدس با ایثار و فداکاری چه کارهایی برای بقای انقلاب اسلامی انجام داده‌اند.

انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
نشست اخلاقی و بصیرتی مسئولان و معاونین ناحیه بسیج دانشجوی...
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: دانشگاه یعنی ...
صبح امروز مراسم آیین افتتاح حرم شهدای گمنام همزمان با چها...
جلسه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین عصر دی...