کد خبر:97431 تاریخ انتشار : 1397/2/9-12:48:7
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین:
پرچم گفتمان عدالت‌خواهی باید دست جوان انقلابی باشد تا مورد سوءاستفاده قرار نگیرد
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان لنگرود گفت: جوان و دانشجو شانش همین است که عدالت را بخواهد، پرچم این گفتمان باید دست جوان انقلابی باشد تا مورد سو استفاده قرار نگیرد، امروز ما شاهد این هستیم که جریان انحرافی با شعار عدالت با اسم عدالت خواهی قصد ضربه زدن به نظام را دارد درحالی که فقط خود را معیار و شاغول عدالت قرار داده اند. برای همین است که میگوییم این پرچم باید دست جریان انقلابی باشد.
لینک کوتاه http://qazvin.bso.ir/id/97431
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، پیمان دل‌زنده مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان لنگرود، با اشاره به شاخصه‌های جوان انقلابی از دیدگاه مقام معظم رهبری اظهار کرد: جوان برای حرکت به سمت آرمان های انقلاب به دو بال نیاز دارد، که اگر هر کدام از این بال ها نباشد، جوان برای رسیدن به هدف به مشکل می‌خورد. یک بال شامل ابزار ها، روحیات، ویژگی های شخصیتی و اشراف به یک سری از علوم و معارف و... است. بال دیگر ایمان و معرفت است.

وی ادامه داد: حضرت آقا فرمودند؛ با معنویات بنیه دینی و انقلابی خود را تقویت کنید.کار کردن انرژی میخواهد اما برای جنگیدن بیشتر از انرژی، باید بنیه قوی داشت. جوان اگر روی بردار انقلابی بودن اعتلا پیدا کند ولی روی جنبه های معنوی خودش کار نکرده باشد نمیتواند مصداق جوان مومن انقلابی باشد. و همچنین سال 77 مقام معظم رهبری فرمودند که شخصیت معنوی خود را ارتقا دهید و بکوشید که با ایمان در مجموعه پیرامون خود اثر بگذارید.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین یکی از خواسته‌های مقام معظم رهبری از جوانان را خواندن تاریخ معاصر 150 تا 200 سال اخیر مطرح کرد و گفت: خواندن تاریخ تحلیلی و شناخت جریان ها و افراد برای تحسین یا حسرت خوردن از یک سری حوادث نیست؛ بلکه برای رسیدن به درک درست و تصمیم صحیح است.

دل‌زنده بالا نگه داشتن پرچم گفتمان عدالت خواهی را از دیگر شاخصه‌های جوان انقلابی از دیدگاه رهبرمعظم انقلاب برشمرد و بیان کرد: یک لحظه از درخواست و مطالبه عدالت کوتاهی نکنید. جوان و دانشجو شانش همین است که عدالت را بخواهد، پرچم این گفتمان باید دست جوان انقلابی باشد تا مورد سو استفاده قرار نگیرد، امروز ما شاهد این هستیم که جریان انحرافی با شعار عدالت با اسم عدالت خواهی قصد ضربه زدن به نظام را دارد درحالی که فقط خود را معیار و شاغول عدالت قرار داده اند. برای همین است که میگوییم این پرچم باید دست جریان انقلابی باشد.

وی با اشاره بر اینکه جوان انقلابی غیرتمند است اضافه کرد: جوان مسلمان و انقلابی نسبت به عقایدش غیرت دارد، نسبت به دین و مقدساتش غیرت دارد، جوان انقلابی به کشورش غیرت دارد، نسبت به حفظ عزت و استقلال کشورش غیرت دارد. وقتی توافقنامه‌ برجام یا همان خسارت محض باعث بتن کردن قلب راکتور آب سنگین اراک می‌شود، باعث تخته کردن فردو می‌شود و تقریبا باعث تعطیلی صنعت هسته ای می‌شود، ولی باز تحریم ها اضافه می‌شود، غیرتش به جوش می‌آید. وقتی که می‌بیند حرف رهبرش در زمینه اقتصادی چندین سال زمین مانده غیرتش به درد می‌آید.

این بسیجی فعال اهل مجاهده بودن را از دیگر شاخصه‌های جوان انقلابی عنوان کرد و گفت: جوان مسلمان و انقلابی یک لحظه آرام و قرار ندارد و همواره درحال کوشش و تلاش است، اساسا درقاموس جوان مسلمان و انقلابی نمی‌شود و نمیتوانیم وجود ندارد و وارد هر کار بزرگی بشود با توکل به خدا سربلند بیرون می‌آید، متاسفانه اگر به وزرا نگاه کنیم اکثرا سن بالایی دارند جز وزیر ارتباطات،‌ آقای آذری جهرمی. یک وزیر جوان و پرتلاش که در مدت کمتر از یک سال کارنامه قابل دفاعی دارد. باید کار بخصوص کارهای اجرایی امثال همین وزارت خانه ها را به جوانان سپرده شود و از افراد باتجربه به عنوان مشاور استفاده شود.

دل‌زنده گفت: مقام معظم رهبری بیان کردند که: جوان امروز از جوان اول انقلاب و دوران جنگ اگر جلوتر نباشد عقب تر نیست و من معتقدم که جلوتر است. حتی شاهد این هستیم که رهبر معظم انقلاب به جوانان امروز اعتماد دارد. جنگ را جوانانی مثل همت ها و باکری ها اداره کردند. برای حل مشکلات اقتصادی برای حل مشکلات معیشتی و برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی دوباره باید کار را به جوانانی امثال شهید املاکی‌ها سپرد.

این مسئول با شاره به منویات رهبرمعظم انقلاب ادامه داد: از نظر بنده، حتی برای حل مشکل تعلیم و تربیت هم به جوانان نیاز داریم. از سال 91 با تاسیس دانشگاه فرهنگیان زمینه برای جذب نیروی کارآمد و جوان متناسب با نیاز آموزش و پرورش فراهم شد. خواهش بنده از جوانان انقلابی این است که، وارد این عرصه بشوند، از خیلی از جوانان مومن و متعهد شنیده‌ایم که دغدغه کار فرهنگی دارند که این خودش از شاخصه های جوان انقلابی است. ولی کجا بهتر از معلمی برای کار فرهنگی؟

وی گفت: برای حل مشکل تعلیم و تربیت، برای فرهنگ سازی درست در جامعه و حتی برای پیگیری مطالبات فرهنگیان نیاز داریم که جوانان متعهد، مومن و متخصص انقلابی به این مسئله ورود کنند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین از دیگر شاخصه‌های جوان انقلابی از دیدگاه مقام معظم رهبری برشمرد و گفت: جوان انقلابی منظم و سازمان پذیر است، آزاد اندیش، وظیفه شناس، متعهد، فعال، آرمان گراست و بر روی محیط خود اثر میگذارد و با کسی بر سرحق معامله نمیکند.

انتهای پیام/
 
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
نشست اخلاقی و بصیرتی مسئولان و معاونین ناحیه بسیج دانشجوی...
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: دانشگاه یعنی ...
صبح امروز مراسم آیین افتتاح حرم شهدای گمنام همزمان با چها...
جلسه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین عصر دی...