کد خبر:97450 تاریخ انتشار : 1397/2/11-15:29:6
در نشست بصیرتی مطرح شد؛
کسی که نتواند خود را اصلاح کند نمی‌تواند جزء یاران امام زمان(عج) باشد
نشست اخلاقی و بصیرتی مسئولان و معاونین ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین که صبح امروز در سالن جلسات ناحیه بسیج دانشجویی برگزار شد
لینک کوتاه http://qazvin.bso.ir/id/97450
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین، حجت‌الاسلام اسکندری در نشست اخلاقی و بصیرتی مسئولان و معاونین ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین که صبح امروز در سالن جلسات ناحیه بسیج دانشجویی برگزار شد با اشاره به وظایف شیعیان در عصر غیبت اظهار کرد: شناخت امام به قدری مهم است که شناخت خدا درگرو شناخت امام است امام حسین (ع) فرمود: خداوند بندگان را نیافرید مگر این که او را بشناسند و زمانی که او را شناختند ؛او را اطاعت کنند و زمانی که او را اطاعت کنند از اطاعت غیر بی نیاز شوند.

وی افزود: شخصی پرسید یابن رسول الله ؛معرفت و شناخت خدا چیست ؛ چگونه خدا را بشناسیم؟ حضرت فرمود :این که اهل هر زمان امام زمانش را بشناسد.پیامبر اکرم (ص) فرمود :من مات و لم یعرف امام زمانه مات میتته الجاهلیه ؛ هرکس بمیرد وامام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیه مرده است.  

اسکندری با بیان اینکه دو شناخت داریم گفت: یک شناخت ظاهری و شناسنامه ای داریم و یک شناخت باطنی و جایگاه منزلت امام علیه‌السلام که در شناخت باطنی، الف: به واسطه ی امام است که خداوند متعال نعمت ها و برکاتش را بر زمین نازل میکند .ب:به واسطه ی امام غم و اندوه ها برطرف میشود و سختی ها و رنج ها آسان میشود .ج:امام کشتی نجات است هرکس سوار این کشتی شود نجات میابد و کسی که سوار نشود غرق میشود.

وی اطاعت از دستورات امام زمان (عج) در عصر غیبت  را از دیگر وظایف شیعیان برشمرد و مطرح کرد: سفارشات امام زمان :الف:تقوای الهی. ب:برای فرج دعا کنیم .دعا برای فرج امام زمان بسیار موثر است چون که خود آقا صاحب الزمان فرمودند :برای فرج ما دعا کنید که فرج ما فرج شماست .یکی دیگر از علت های دعا این است که بنی اسراءیل با دعا کردن توانستند 170 سال ظهور منجیشان را جلو بیندازند .  ج :اطاعت از فقهای جامع شرایط .و( اما الحوادث الواقعه فرجعوا فیها الی رواه حدیثنا ).

این استاد حوزه سومین وظیفه شیعیان در عصر غیبت را خودسازی خواند و بیان کرد: یکی از وظایف مهم شیعیان تذکیه و اصلاح نفس است؛کسی که نتواند خود رااصلاح کند نمیتواند جزء یاران امام زمان باشد .خود سازی را به این صورت هم میتوان گفت که انسان خود را در محضر امام زمان ببیند و این که اعمال ما بر امام زمان عرضه میشود ؛اگر انسان این طور باشد میتواند از یاران اقا صاحب الزمان باشد.امام صادق علیه السلام فرمودند:هرکس که خوشحال میشود و دوست دارد که ازیاران امام زمان باشد باید ورع وتقوا داشته باشد و همچنین به اخلاق نیک رفتار کند دراین صورت است که منتظر واقعی است.

اسکندری با اشاره بر اینکه اصلاح اجتماعی از دیگر وظایف مهم شیعیان در عصر غیبت می‌باشد خاطرنشان کرد: یکی دیگراز وظایف ما شیعیان داشتن روحیه اصلاحی گری در جامعه است هرفردی باید در برابر آحاد جامعه احساس مسئولیت کرده ودر راه اصلاح افراد جامعه تلاش کند.اصلاح جامعه از طریق امر به معروف و نهی از منکرامکان پذیر است .

انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
نشست اخلاقی و بصیرتی مسئولان و معاونین ناحیه بسیج دانشجوی...
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: دانشگاه یعنی ...
صبح امروز مراسم آیین افتتاح حرم شهدای گمنام همزمان با چها...
جلسه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین عصر دی...