آرشیو یادداشت
آنچیزی که این روز ها انگار بکلی فراموش شده، شان و مقام دانشجو است.دانشجو، همانند تعاریفی که در این روزها بطور شعارگونه ای مطرح میشود " دانشجو موتور محرک جامعه است" و همانند سخن گهربار شهید مظلوم دکتر بهشتی " دانشجو موذن جامعه است، اگر دانشجو خواب بماند، نماز امت قضا می شود" و قس علیهذا که شعارگونه مطرح می شود، اما عمق کلام ، به راستی می نمایاند که دانشجو چه وظیفه ای دارد و به کجا باید برسد، اما این قضیه شامل دو بخش است، دانشجو و جامعه.
ما هم اکنون در مسائل روز جامعه، محتاج اتحادیم، اما نه اتحاد شر، نه اتحاد نادیده گرفتن حقوق و قس علیهذا... ما باید متحد باشیم در راه یگانگی خدا و سربلندی خاک مقدس ایران و سرفرازی انقلاب اسلامی ایران و هموطنانمان با دشمنان مبارزه کنیم، مبارزه ای که از حق برابر باطل برمی‌آید، مبارزه کنیم تا دست نامردمان از حق مردم کوتاه شود و آنگاه زمینه ظهور را برای منجی موعودی فراهم کنیم که همانند جد بزرگوارش، حضورش وحدت آفرین و است دنیائی بر حضورش ایمان آورده اند.
آقای دکتر این شما نبودید که روز امضا برجام فرمودید از امروز با اجرای این توافق تمام تحریم های هسته ای تسلیحاتی،بانکی و... لغو میشوندشما ملت را فریب دادید یا خود را؟آقای دکتر اگر برجام گره گشا بود گره تحریم های بانکی را باز میکرد آیا امروز پول نفتی را که میفروشید مستقیم دریافت میکنید یا طبق گفته آقای نوبخت سخنگوی دولتتان طرف های خارجی از حساب بانکی خارج از کشور دلار برداشت کرده و ریال به ما تحویل میدهند؟آقای دکتر اگر چنین باشد که تحریم های دلاری و بانکی لغو نشده پس چرا برجام را الگو فتح الفتوح میدانید
مگر می‌شود امیرالمومنین و معاویه در کفه‌های یک ترازو قرار بگیرند؟ مرز بین حق و باطل ولایت امیرالمومنین است.
چگونه می‌توان در آن روزگار اندیشید که روزی اندیشه و فرهنگ بسیجی مرزها را درنوردد و پرتو آن در لبنان، طومار رژیم صهیونیستی را درهم پیچد و زمینه مقاومت چندین ساله را در سوریه در برابر انبوهی از آشوب‌گران و حامیان منطقه‌ای و بین المللی آنان فراهم نماید و در عراق زمینه مقابله با پدیده داعش و داعشیزم شود؟!
تقارن هفته بسیج و پیروزی جبهه ی مقاومت یک پیام مهم به همراه داشت و اینکه تفکر بسیجی هیچ گاه در بن بست نیست و همواره راه حل معقول و قابل تحققی برای مسائل پیش آمده در نظر دارد.
همه پرسی اقلیم کردستان یک سناریوی از پیش طراحی شده ای است که رژیم صهیونیستی سالهاست آن را دنبال می کند.موضع جمهوری اسلامی ایران نسبت به همه پرسی استقلال، تلاش برای حفظ تمامیت ارضی و مخالفت با تجزیه این کشور است.
الموت،سرزمینی محروم و پرت چون خرمشهر که چشم به دستان مردان حکومت دوخته تا برای خرمی یاریش کنند. سرزمینی که جاده ای ناایمن و مرگ خیز که مسئولانش تنها با نداشتن بودجه مرگ صدها انسان بی گناه را توجیه می کنند. شاید در برابر انسان هایی ساده و مستضعف بتوانند دلیلی برای کم کاریشان بیابند ولی در برابر خداوندی که برایش ریز و درشت پرونده ی اعمالشان مثل خورشید روشن است چه ترفندی برای رهایی از دام عذاب می زنند، چرا منش مردان شهید سرزمینمان که در سوگ آنان همه سیاه پوش یک دردیم را صراط نجات نمی دانند.
خلبان شجاعی که با حمله دو فروند جنگنده هم حاضر به تبعیت نشد، نصب العین دشمنان در شجاعت ایرانیان می شود و کشتی همچنان دارد به سمت یمن می رود که روی موج های دریا تماس می گیرند و می گویند به یمن نروید. کشتی وقتی به یمن نرسد، فرقی نمیکند به عربستان برسد یا در آب غرق شود. سبب میشود که خودمان با صدای بلند به جهانیان اعلام کنیم ما ندای مظلوم را شنیدم، مردممان هم کمک کردند، اما کاسه های داغتر از آشی هم هستند که حاضر نیستند وقتی صدای مظلومی بلند شد، به یاری اش بشتابند.
وظیفه ی ما دانشجویان مسلمان به عنوان موذن های جامعه با توجه به حدیث "امیرالمؤمنین علیه السلام می فرماید: «الرَّاضِی بِفِعْلِ قَوْمٍ كَالدَّاخِلِ فِیهِ مَعَهُمْ؛ كسى که به عمل مردمى راضى باشد، شریك آنها محسوب مى‏شود و برای چنین شخصی دو گناه نوشته می شود: إِثْمُ الْعَمَلِ بِهِ وَ إِثْمُ الرِّضَى بِهِ؛ یكى گناه آن عمل و دیگرى رضایت به آن» " ابراز انزجار از این عمل خلاف انسانیت و حمایت قاطع و همه جانبه از مسلمانان مظلوم میانمار است تا بوق های تبلیغاتی غرب را که سکوت اختیار کرده اند را در هم بشکنیم و مظلومیت مسلمانان را به جهانیان نشان دهیم و نقاب از چهره ی مستکبران جهان کنار بزنیم. آری این درس عاشورا ست که در برابر ظلم سکوت نکنیم.
|< < 1 2 3 4 5 6 > >|