کد خبر: 70757 تاریخ انتشار : 1397/1/15-10:28:27

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوئین‌زهرا:
پیروی از "ولایت" رمز موفقیت دوران هشت سال دفاع مقدس بود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوئین‌زهرا گفت: رمز پیروزی جوانان ما در دوران هشت سال دفاع مقدس پیروی از ولایت بود و نگاهشان به نگاه فرماندهی بود تا ببینند چه پیامی از فرماندهی می رسد و یک انضباط اجتماعی در اطاعت از ولایت فقیه و رهبری وجود داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین رضا شعبان‌نژاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوئین‌زهرا در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه اظهار کرد: راهیان‌نور فرصتی پیش آورده است تا نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی با رشادت‌ها، از خودگذشتگی‌ها، چگونگی دفاع از ارزش‌ها و مملکت ، رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس بیشتر آشنا شوند.

وی افزود: راهیان‌نور یک کلاس بزرگ و دانشگاه عظیمی است که میشود از آن رشادت‌ها، فداکاری‌ها، ازخودگذشتگی‌ها است که در آن زمان جوانان ما بهترین لحظات عمر، زندگی، راحتی ،آسایش و آرامش را رها کردن و به خاطر حفظ دین و ارزش‌ها آمدند تا از آرمان‌های خود دفاع بکنند درس گرفت.

شعبان‌نژاد با اشاره به رسالت و نقش دانشگاهیان در شناساندن هشت سال دوران دفاع مقدس بیان کرد: نقش ما دانشگاهیان این است که بتوانیم دانشجویان، کارمندان، اساتید و حتی خانواده‌هایشان را دعوت کنیم بیایند اینجاها را ببینند و با این رشادت‌ها آشنا شوند و بدانند که اگر آن زمان ما در مقابل جهانیان ایستادیم به خاطر همین خودباوری‌ها ، از خودگذشتگی‌ها و ولایتمداری بود که توانستیم در مقابل جهانیان پیروز شویم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا با بیان اینکه جنگ هنوز ادامه دارد و این جنگ از سخت به نرم تبدیل شده است ابراز داشت: در حال حاضر هم می توانیم در عرصه علم، تولید صنعت، کشاورزی و... همانند زمان جنگ تحمیلی دوران دفاع مقدس که جنگ سخت بود موفق شویم و به دستاوردهای نوین دست پیدا کنیم و به خودکفایی در همه زمینه‌ها برسیم.

وی تبعیت از امر ولایت فقیه را در جامعه ضروری تاکید کرد و گفت: رمز پیروزی جوانان ما در دوران هشت سال دفاع مقدس پیروی از ولایت بود و نگاهشان به نگاه فرماندهی بود تا ببینند چه پیامی از فرماندهی می رسد و یک انضباط اجتماعی در اطاعت از ولایت فقیه و رهبری وجود داشت.

این مسئول با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: دفاع مقدس ما برگ زرینی از تاریخ کشور ما و تاریخ انقلاب ما هست که همیشه این برای جوانان ما یادآوری شود و این فاصله بین نسل‌ها نباید وجود داشته باشد لذا توصیه و خواهش بنده از دانشجویان و جوانان این است که درباره تاریخ دوران هشت دفاع مقدس حتما مطالعه داشته باشند.

شعبان نژاد با تاکید بر اینکه شهداء صادقانه و شجاعانه برای اعتلای کشور از خود رشادت های زیادی به یادگار گذاشتند خاطرنشان کرد: ایثار و رشادت شهداء باعث گردیده که امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی مقتدارانه از حقوق ملت در سطح منطقه و دنیا دفاع کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا با تاکید بر اینکه ارزش‌ها و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی برای ما مقدس است تصریح کرد: شهدا به دنبال مستحکم کردن ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی در جامعه بودند و ما هم باید با الگوگیری از این عزیزان بتوانیم مسیر آنان را ادامه دهیم.

انتهای پیام/
©2020 Basij Student Organization. All Rights Reserved